Závody v ZKO

22.12.2020

Zpětně se slovem vrátíme k interním závodům naší ZKO

V prvních disciplínách na sebe narazili Martin s Vojtou. Při stíženém přivolání psa přes buřtové pole si lépe vedla Lara, která byla o 0,17 setin rychlejší a postopila do dalšího klání.

V druhé disciplíně na sebe narazili Honza s Májou. Kolem aportů s malým zaváháním vyhrál Albi. Honza s Borůvkou ztroskotali na poblíž sedící paničce, kde u Borůvky zvítězil vítací pud nad povelem, mezitím co čas nelítostně ukrajoval vteřinu za vteřinou.

Ve třetí disciplíně se utkala Dana s Hankou a už od začátku byla na obou vidět silná nervozita a chuť po vítězství. Proběhnout trať s nastraženými hračkami však lépe zvládla Adéla. S pyšnou Hankou pak nebyla chvíli vůbec řeč což se dalo čekat.

Ve čtvrté dvojici, kterou tvořila Anežka a Katka panovalo také napětí. Holky jsme od sebe museli doslova odtahovat. Přivolání přes volně ležící pešky zvládla lépe Anežka se Scarem a vysloužila si postup do dalšího kola.

V páté disciplíně to byl boj dvou generací a to mezi Verčou a Tondou. Jejich přivolání se střelbou bylo ukázkové i když čas ukázal na vítězku Verču s Roxinou, která měla o cca 10 kilo míň než Eda. To znamená, že byla od přírody rychlejší a na pozdější protesty Tondy nebyl brán žádný zřetel. Tondo, tlusťoši prostě v atletice také nevyhrávají.

V šesté a posledním disciplíně se do sebe pustil Petr se Sylvou. Proběhnutí tratě bez možnosti se napít lépe využila Ferra. To co se však stalo s Elvisem nechápal prakticky nikdo. Elvis bez vodítka a na volno poprvé ve svém životě doběhl místo zajíce k paničče a svým ukázkovým předsednutím všechny ohromil. Slzy štěstí si budeme dlouho všichni pamatovat. Stal se tak morálním vítězem !

Do druhého kola postoupili : Vojta - Mája, Anežka - Hanka, Verča- Petr (Martin s nejlepším časem mezi padlými mezitím čekal na vítěze mezi Verčou a Petrem aby s mím poměřil své síly)

Druhé kolo mezi Vojtou a Májou vyznělo pro Máju, která s rozdílem několika tříd dokázala přeběhnout uřčenou trasu s dvacetikorunou v pr..... a přesně označkovat předem připravenou misku.

Jen doufáme, že obě startovní dvacetikoruny budou v dohledné době staženy z oběhu.

Druhé kolo mezi Anežkou a Hankou ukázalo že i vegetarián dokáže udělat pro vítezství cokoli a svým mrštným jazykem namotat nit s buřtem do pusy. To, že před soutěží omylem ocucala buřta Hance věděl málokdo. Možná proto zvítězila.

Verča s Petrem se při slalomu malinko zapotili a jejich umělé ocasy kopírovaly jejich ladné pohyby kolem tyček. Bylo však vidět, že Petr již delší dobu nikde netancoval a to se mu stalo osudným. Proto příště doporučujeme více domácího tréninku. Jinak fakt nevyhraješ !

Třetí kolo bylo mezi : Májou, Anežkou a Verčou s Martinem

Mája s Anežkou si daly makety se psem v náručí. Po pár krocích bylo jasné že hmotnost jejich psů je nad jejich síly a začala se shánět náhrada. Odnesl to opodál sedící border terriér, který cestou oběma závodnicím stíral svým jazykem pot z čela. Zvítězila méně se potící Anežka a postoupila do finále.

To Martin s Verčou zalezli do ulity v podobě tunelu se svázanýma rukama a čekali na vysvobození od svých psích mazlíčků. Rychleji byl ze zajetí vysvobozen Martin a postoupil tak do finíle.

Velké vaječné finále mezi Martinem a Anežkou se strhlo hned po tom, co byl dán povel startérovi. Se dvěma zásahy nakonec vyhrála Anežka, která se šla po bitvě očistit, aby na fotkách z prvního místa, dle jejích slov :"tak trochu vypadala" Dárek v podobě plata vajec si jistě náramně užije.

Děkujeme závodníkům za účast

a přejeme všem psovodům pohodové svátky, zdraví, štěstí a mnoho kynologických úspěchů v roce 2021