Naše služby

Každý zájemce o výcvik by měl v projít kurzem základní poslušnosti. Po dokončení kurzů je možné se domluvit na pokračování ve výcviku a to buď formou dalšího kurzu, nebo zaplacením ročního výcviku a nebo pro ty nejzdatnější vstupem do klubu ZKO s možností složení oficiálních zkoušek dle NZŘ a MZŘ. Lidé kteří zvolí formu kurzu a nebo ročního příspěvku, tak nemusí chodit na vyhlášené brigády ale nebudou mít možnost skládat oficiální zkoušky. Budou mít určeného výcvikáře který je při nácviku povede. Lidem kteří budou přijati do klubu nastanou povinnosti ve formě brigád, schůzí, hlasování atd. ale budou moci se svým psem skládat oficiální zkoušky a mít veškeré možnosi a výhody zastřešené pod ČKS. Určený výcvikář je bude připravovat na jednotlivé zkoušky.


Seznam námi poskytovaných služeb


Kurz základní poslušnosti 

Nové kurzy začínají vždy první sobotu v měsíci

Kurz 10 lekcí, během kterých vás naši výcvikáři naučí všechny základní povely, vysvětlí principy jejich použití, názorně předvedou jejich nácvik a odpoví na všechny vaše dotazy.

Se základní poslušností je potřeba začít co nejdříve. Do tohoto kurzu se tak můžete přihlásit ideálně už se štěňátkem, kterému byli 3 měsíce a je řádně doočkován. Kurz ale pomůže i psovodům začátečníkům, kteří již mají starší psy a chtějí začít s jejich výcvikem.

Během tohoto kurzu se svým psem naučíte především: chůzi u nohy, přivolání psa, odložení psa, povely u nohy, povely před psem, odvolání psa od různých podnětů, aportování psa, plížení a projdete si i překážky. Kurzy probíhají ve vícero lidech, pes si tak zvykne na přítomnost jiných psů a nebude v jejich přítomnosti reagovat nepatřičně.

Pes by vás tak po dokončení tohoto kurzu měl poslouchat na slovo ať už ho budete mít na vodítku u nohy nebo kdekoliv puštěného na volno. Vše se ale bude odvíjet od vaší důslednosti a chuti se psem pracovat.

Co je potřeba udělat před tím, než dorazíte?

 • rezervovat účast přes facebookové stránky, messenger nebo na tel. 606 438 256 (Jiří Krejcar) 
 • vyplnit příhlášku (dostanete na místě)
 • doložit očkování psa (předložit očkovací průkaz se záznamem o řádném očkování)
 • uhradit kurzovné  (pokyny k platbě jsou na přihlášce)

Co si vzít s sebou?

 • krátké i dlouhé vodítko
 • stahovací obojek
 • pamlsky, které má pes rád (nic drolivého, ideálně např.: párek)
 • oblíbenou hračku na nácvik aportu (kroužek, provaz,..)

Výcvik obran

Výcvik obran je vhodný jak z důvodu naučení psa dobře hlídat, mít správný pevný zákus a reakci při různých situacích, tak i z důvodu utužení vztahu právě mezi psem a jeho pánem. Díky obranám zvládnete psa dokonale ovládat a tím zabraníte nechtěným, mnohdy i nebezpečným situacím. Samozřejmostí je také příprava na zkoušky dle NZŘ a MZŘ.

Lekce probíhají vždy v neděli dopoledne v prostorách naší ZKO a zúčastnit se jich může kdokoliv, členové ZKO i široká veřejnost.

Co je potřeba udělat před tím, než dorazíte?

 • rezervovat si místo na našich facebookových stránkách, messengeru nebo na tel.: 606 321 503 (Denisa Procházková)

Co si vzít s sebou?

 • krátké i dlouhé vodítko
 • postroj na obrany (takový, aby psovi nebránil v dýchání a přirozeném pohybu)

Pachové práce

Čichání je psí přirozeností, ale pomocí tréninku se i tento vrozený um může vyšperkovat.

Pod pachovými pracemi si můžeme představit poměrně širokou škálu věcí. Stopy, rozlišování předmětů, vyhledávání osob nebo věcí, to vše se psi můžou naučit. Pes díky tomuto výcviku pak dokáže mezi několika předměty rozpoznat ten, co patří vám, najde ztracené klíče nebo dokonce najde vás samotné.

Tuto činnost vyučujeme v rámci výcviku poslušnosti, ale je možné se dohodnout i na individuální lekci, kde se zaměříme pouze na to co je pro vás důležité.

Co je potřeba udělat před tím, než dorazíte?

 • rezervovat účast na tel. 606 438 256 (Jiří Krejcar)

Co si vzít s sebou na stopu?

 • stopovací vodítko
 • předměty na stopu (rozměr max 10x5cm, ideální je ustřižený kus koberce)
 • stopařský postroj/obojek
 • pamlsky
 • výchozí bod (kovová tyčka s terčíkem)

Lekce se zaměřením/ Individuální lekce

Lekce určené pro všechny, kteří během soužití se svým psím parťákem narazili na problém. Tahání na vodítku, nezvládnuté přivolání, neposlušnost, agrese vůči jiným psům nebo to, že prostě jen nemáte čas docházet každý víkend pravidelně k nám na cvičák. To vše jsou případy, s kterými vám dokážeme pomoci.


Tyto lekce jsou připravené vám na míru. Společně se předem dohodneme na termínu, který bude vyhovovat oběma stranám a v prostorách naší ZKO pak problém vyřešíme.

Co je potřeba udělat před tím, než dorazíte?

 • rezervovat účast přes facebookové stránky, messenger nebo na tel. 606 321 503 (Denisa Procházková)


Co si vzít s sebou?

 • vodítko
 • pamlsky
 • stahovací obojek
 • náhubek (v případě potřeby, po tel. domluvě)

Školení a předváděcí akce

Se členy naší organizace pro vás připravíme školení a předváděcí akce zaměřené na jednotlivá témata týkající se psího výcviku.

Často a rádi vám jezdíme ukazovat co vše se může pes naučit třeba na dětské akce nebo školní besedy. Krom teorie a ukázek výcviku také zapojujeme dobrovolníky z obecenstva, aby si sami mohli některé cviky vyzkoušet na vlastní kůži.

V případě zájmu si tyto služby s námi můžete domluvit telefonicky na tel.: 606 438 256 (Jiří Krejcar)

Závody a zkoušky

Závody a zkoušky bývají nedílnou součástí ve výcviku psa. Nejde jen o to, odnést si medaile nebo poháry, ale především o to, aby psovod zjistil, jak dobře na tom se svým pejskem je.

U nás pořádáme zkoušky poslušnosti dle NZŘ a MZŘ. Krom samotných tréninků, díky kterým vás na tento typ zkoušek připravíme, s vámi projdeme i samotný zkušební řád, abyste byli 100% připraveni jak prakticky, tak i teoreticky.

Pro pejskaře, kteří se nechtějí zúčastňovat zkoušek, ale přesto si rádi vyzkouší co s pejskem dovedou, připravujeme závody. Nejde o oficiální závody, kde se soutěží jen v poslušnosti, vymýšlíme i spousty vtipných disciplín. Takže se účastníci nemusí stresovat a naopak si závodní odpoledne užijí v poklidné atmosféře mezi ostatními pejskaři.

Pronájem cvičiště

Nabízíme vám možnost pronájmu prostor na našem pozemku na psí či jiné aktivity.

V případě zájmu volejte na tel.: 606 438 256 (Jiří Krejcar)

Výcvik agility

Co je agility? Agility je sport, při kterém pes na pokyny psovoda překonává překážkovou trať (áčko, houpačka, kladina, slalom, skočky, tunely atd.) podle předem určeného pořadí. Vše by měli společně se psovodem, který psa tratí provází, zvládnout v co nejkratším čase a to přitom bez chyb a odmítnutí. Sport je na rekreační úrovni vhodný pro všechna plemena i psovody různého věku i sportovní kondice.

Pokročilé týmy je u nás možné připravit na zkoušky a soutěže. Psi se na lekcích učí překonávat jednotlivé překážky, správně se pohybovat, vnímat instrukce majitele a poslouchat i v rušném prostředí ostatních psů. Výcvik je vhodný i pro štěňátka, která mají náplň lekce uzpůsobenou svému věku, pod dohledem se socializují a postupně budují nejen svou fyzickou zdatnost, ale i vztah ke svému majiteli.

Na své si přijdou i psí senioři, kteří si udržují v kondici nejen psychické, ale i fyzické zdraví. Věnovat se budeme všem, kteří chtějí strávit aktivní čas se svým čtvernožcem, v příjemném prostředí a fajn kolektivu.

Během roku naše parta podniká různé akce jako procházky, výlety, semináře, intenzivky atd. a v létě pak společně trávíme čas na výcvikovém táboře, kde tmelíme partu a posouváme naše výkony zase o krůček dál.

Co je potřeba udělat před tím, než dorazíte?

Co si vzít s sebou?

 • pevné vodítko a pevný obojek (u štěňat nejlépe kšíry)
 • pamlsky různé hodnoty
 • hračku
 • dobrou neklouzavou obuv (speedcross)
 • dobrou náladu a ochotu učit se novým věcem